Hakkımızda

Bir ekip olarak 10 yıldan fazla süredir, büyük ölçekli ve küçük ölçekli olmak üzere birçok projenin yönetilmesi, yürütülmesi ve koordine edilmesi görevlerini üstlendik. 

Proje ofisi liderimiz Abdurrahim Duman'ın liderliğinde, proje bazlı faaliyetlerin yürütülmesinden sorumlu bir ekip olarak, bir noktada bu zamana kadar yaptığımız işlerden edindiğimiz tecrübeleri ve aldığımız dersleri bir bloga aktarmaya karar verdik. İçimizde çok tecrübeli olanlar da var, tecrübe kazanmakta olan da. Her birimizin görev aldığı, farklı yaklaşımlarla yürüttüğü, koordine ettiği farklı alanlardan projeler var. Bu da bakış açımızı şekillendiriyor diyebiliriz. Ancak emin olun ki nesnel olmayan bilgiler bu sitede yer almayacak. Bu sitede yayınlanan her bir yazı en az bir kaç uzmanın elinden geçtikten sonra yayınlanacak. 

Bir projenin nasıl yönetilmesi gerektiğine ilişkin çeşitlilik içeren görüşlerimiz var. Ancak bu siteyi kurarken öncelikli amacımız proje yönetimi konusundaki tartışmalı alanlara girmek, tartışma konusu durumlara değinmek değil, genel geçer kurallar üzerinden proje yöneticisi adaylarına yol göstermek.

Bu yüzden bu sitede sadece kendi bilgilerimizi, düşüncelerimizi sizlerle paylaşmayacağız. Proje yöneticisi olma yolunda faydalı olduğunu düşündüğümüz tüm ücretli, ücretsiz kaynakları, örnek soruları, taslak dökümanları sizlerle en ince ayrıntısına kadar paylaşacağız. Bu yolda sizlere iyi birer rehber olma ümidini taşıyoruz.