PMP Sertifikası Örnek Sorular ve Deneme Sınavı

Şimdilik sizlere kendi oluşturduğumuz bir PMP deneme sınavı sunmuyoruz. Ancak, proje yönetimi sınavlarına hazırlanırken kullanabileceğiniz bazı kaynakları önerebiliriz. Ücretsiz PMP deneme sınavlarını, PMP sertifika sınavına hazırlanırken kullandığınız kitaplardan veya İngilizce dilinde internetten kısa bir araştırma ile bulmanız mümkün. Ancak burada kalite sorunu ortaya çıkıyor. Rastgele bulduğunuz kalitesiz sorular zaman kaybı. Türkçe deneme sınavı için ise makul ücretli birkaç alternatif mevcut. Deneme sınavları için harcanacak ücret çoğu zmaan ekstra yük olarak görülse de sürecin toplam maliyetinin yanında bizce kaliteli sorulara harcama yapmak önemli. Sonuçta sınavı geçemediğinizde kaybedeceğiniz miktar çok daha fazla olacak.  

Çok yakında sizlere ücretsiz ve ücretli soru kaynaklarımızı sunuyor olacağız.


New-Project-5

Proje yönetimi sertifika programları arasında en bilindiği olan PMP Sertifika sınavı aynı zamanda zorlu bir sınav hazırlık yolculuğunu içerisinde barındırıyor. PMP Sertifikası sınavına hazırlık için minimum 3 ay ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu üç aylık süreçte ilk aşamada PMBOK'u ve agile manifestosunu okumakla başlamanız en doğrusu olacaktır. İkinci aşamada ise Rita, Kim Heldman veya Head First gibi sınava yönelik hazırlık kitapları üzerinden ünite ünite not alarak çalışıp bölüm sonlarındaki soruları çözerek temelinizi oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. İşte bu noktadan başlayarak da deneme sınavları çözerek hem bilgilerinizi pekiştirmeye, hem de hız kazanmaya başlamalısınız.

PMP sertifika sınavında çıkan soruların genel olarak şekli belli olsa da üslup olarak tarzını tahmin etmek hiç de kolay değil. Sorular bir grup uzmanın bir araya gelmesiyle yapılan bir çalışma sonucu oluşturuluyor ve şu zamana kadar tecrübe ettiğimiz kadarıyla her aday farklı tipte yaklaşımlarla karşılaştığını söylüyor. Bu yüzden de çözebildiğiniz kadar farklı kaynaktan sorular çözmek faydalı olacaktır.